معجزه اقیانوس
تیر ۲۰, ۱۳۹۶
پاکسازی پوست در آموزشگاه مراقبت زیبایی تالگو فرسان
مرداد ۳, ۱۳۹۶

میکرودرم ابریژن

تاریخچه
میکرودرم ابریژن (Microdermabrasion)

اولین ‌بار در سال ۱۹۸۵ در کشور ایتالیا مورد استفاده قرار گرفت. سپس در بیشتر کشورهای اروپایی به ‌عنوان روش بدون عارضه جوان‌سازی پوست استفاده شد و بعد از آن در کشورهای آمریکایی نیز مورد استفاده قرار گرفت

از میکرودرم ابریژن می‌توان برای رفع جای جوش‌ها استفاده کرد. از میکرودرم ابریژن می‌توان در درمان جای آکنه و آبله‌مرغان نیز استفاده کرد. جوشگاه‌های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و اغلب بر حسب نوع اسکار (جای جوش) و محل و عمق آن به چند جلسه درمان هفتگی نیاز دارد.همچنین در ترمیم جوشگاه‌های سوختگی و در درمان چروک‌های سطحی و کم عمق پوست از این روش استفاده می شود

رفع جای جوش:
فرورفتگی های ناشی از جوشهای قبلی و جای آکنه و جوش با میکرودرم قابل رفع است. طی جلسات لازم ، دارای پوست صاف و کشیده میشوید.

🔘 جوان سازی پوست:
از این روش در درمان چروک های سطحی و کم عمق پوست می توان استفاده کرد.چندین جلسه درمان در این مورد بکار می رود. فواصل درمان را بر حسب وضعیت بیمار می توان تغییر داد و از هفته ای یک بار تا دو هفته یک بار فواصل را اضافه کرد. چروک های خیلی عمیق با این روش درمان نمی شوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکم تر می شود.

🔘 درمان لک های پیری و حاملگی:
درباره لک‌های پیری باید گفت که این لک‌ ها ، یا مربوط به آفتاب بوده یا در سنین بالا در پوست‌های روشن دیده می‌شود. این لک‌ ها با میکرودرم ابریژن قابل درمان هستند که پروسه درمان در این روش کاملا بدون عارضه می باشد. اما مهم ترین اثر میکرودرم ابریژن ، کم‌ رنگ یا محو کردن لک‌ های حاملگی است. به‌خصوص اگر هم ‌زمان با آن از داروهای لک‌ بر نیز استفاده شود. بررسی‌های اخیری که روی میکرودرم ابریژن انجام شده ، نشان‌دهنده افزایش ۲۰ برابری نفوذ ویتامین C پس از یک جلسه درمان است. این اثر میکرودرم در لک‌ هایی که قبلا با درمان‌های ضد لک بهبود نیافته‌اند مشهودتر است.

🔘 درمان منافذ پوست:
باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در افراد است. یکی از راه‌های درمان این مشکل ، استفاده از میکرودرم ابریژن است. پس از چند جلسه درمان ، به‌علت بافت‌سازی و محکم‌تر شدن پوست ، منافذ پوستی نیز کوچکتر می‌شود.

🔘 از بین بردن جوش های سر سیاه:
برای از بین بردن جوشهای سر سیاه که بسیار شایع می باشد نیز می توان از میکرودرم ابریژن استفاده کرد. کاهش جوشهای سر سیاه پوست ، به کم شدن ضایعات جوشهای غرور جوانی نیز کمک خواهد کرد.

🔘 درمان ترکهای پوستی:
در درمان ترکهای پوست در زمان حاملگی یا چاقی و بلوغ نیز می توان از این روش استفاده نمود که البته خیلی خوب به درمان پاسخ نمیدهد.

🔘 چروک گردن:
در درمان چروک های ناحیه گردن و ضایعات این ناحیه نیز از روش میکرودرم ابریژن می توان سود برد

بهترین خدمات مراقبت زیبایی را از آموزشگاه مراقبت زیبایی تالگو فرسان بخواهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

More Reading:

  • omit

  • orange

  • organ

  • outline

  • owe

  • ownership

  • passenger

  • peculiar

  • pen

  • pencil